6 טיפים מנצחים לעיצוב דירה חדשה

שלב עיצוב הדירה, מהווה את אחד מהשלבים המרגשים והמהנים בהליך מעבר לדירה חדשה.
אז בין אם רכשתם דירה בפרויקט חדש של חברת בניה ובין אן מדובר בדירה "יד שניה" יש לא מעט פרמטרים עליהם כדאי שתשימו דגש בדרך להשגת העיצוב המושלם.
חשוב לציין שבאמצעות תכנון קפדני, תוכלו להשיג בסופו של דבר את התוצאה המושלמת – ואין באמת שום סיבה שתתפשרו על פחות מכך.

טיפ 1- הגדירו את התקציב אותו תקצו למטרה

בשלב הראשון, ההמלצה היא לקבוע את התקציב אותו אתם יכולים ומעוניינים להקצות עבור פרויקט עיצוב הדירה. הכרת המגבלות הפיננסיות יכולה להנחות אתכם במידה רבה בהמשך הדרך ולאפשר לכם לקבל החלטות  ותעזור לכם לתעדף היכן להשקיע הכסף שלכם.
ההמלצה היא לתכנן את התקציב בצורה קפדנית ומקיפה, לכתובת את כל ההוצאות הכספיות המתוכננות במסגרת העיצוב, לכתוב מה העלות המשוערת של כל אחת מהן ובסופו של דבר לחשב את התקציב.

טיפ 2 – לשים דגש על ההיבטים הפונקציונאליים

יש להתחיל עם היסודות על ידי התחשבות בפונקציונליות של כל חדר או חלל בדירה – בגודל של כל חלל ובמה צריך וכדאי לעשות בכדי שהוא יהיה גם מרשים וגם פונקציונאלי ונוח לשהייה. חשבו כיצד לנצל את החלל ובשלב הבא, תוכלו לקבל החלטות לגבי הארגון, הריהוט והאלמנטים השונים אשר יהוו חלק מאותה הדירה בהתאם.

טיפ 3 – שימו דגש על בחירת הצבעים

יש לבחור ערכת צבעים המתאימה לסגנון ולהעדפות הפרטניות שלכם. ההמלצה היא לשקול להשתמש בצבעים ניטרליים כבסיס ולהוסיף נקודות צבע באמצעות אלמנטים שונים ל"הלבשת הבית" כמו כריות, יצירות אמנות וכיוצא בזה. כמובן, שבחירת הצבעים אמורה להתבסס במידה רבה על הסגנונות העיצוביים אותם אתם בוחרים לדירה – לדוגמא, סגנון כפרי, סגנון קלאסי וכיוצא בזה.. כל סגנון שכזה מתאפיין בין היתר כמובן גם בצבעים מסוימים ובאלמנטים ספציפיים.

טיפ 4 – מקסמו את האור הטבעי

כל עוד זה מתאפשר, יש לנסות ולפעול על מנת מקסם את האור הטבעי. כדאי לנסות ולהשתמש בווילונות שקופים או תריסים המאפשרים לאור להסתנן פנימה – כמובן, תוך הקפדה על שמירה על פרטיות.
אור טבעי יכול להוסיף אווירה נעימה לבית ובנוסף, הוא גם יכול לחסוך את צריכת האנרגיה – מה שיבוא לידי ביטוי בחשבונות חשמל מופחתים ולאורך זמן, יאפשר לכם לחסוך כסף.

טיפ 5 – בחרו את הריהוט בקפידה ונסו לשלב רהיטים רב תפקודיים

בדירות קטנות יותר, רהיטים רב תכליתיים כמו ספות מיטה, אלמנטים שונים לאחסון ושולחנות מתקפלים יכולים למקסם את החלל והשימושיות.
כמובן, שחשוב בכלל לבחור בקפידה את הרהיטים ולוודא שאתם בוחרים ברהיטים המתאפיינים באיכות ובעמידות גבוהה ומצריכים מינימום תחזוקה – מה שיבטיח שתוכלו ליהנות מהם לאורך תקופת זמן ארוכה.

טיפ 6 – ייעול פתרונות אחסון

כדאי לדאוג ולשלב מגוון פתרונות אחסון בכל הדירה שלכם. תוכלו להשתמש במדפים מובנים, ארונות, אחסון מתחת למיטה ופתרונות אחסון נוספים  – זאת כדי לשמור על המרחב מאורגן וללא עומס. מה שיכול לתרום תרומה גדולה לסדר בדירה וכמובן גם לאווירה – וחשוב לציין שסדר בדירה יכול לתרום תרומה גדולה לאווירה הנעימה.

לסיכום, יש לא מעט פעולות וטיפים ישימים בהם תוכלו לנקוט על מנת לדאוג שהדירה החדשה שלכם תראה מעוצבת ומרשימה.
כמובן, שבמידה ואתם לא מרגישים שאתם מצליחים להשיג את התוצאות האופטימאליות באופן עצמאי, תמיד תוכלו להסתייע בשירותיו של מעצב פנים מקצועי – אשר יוכל להקשיב למלוא הדרישות והצרכים שלכם ולהוציא אותם אל הפועל בצורה אסטטית ומרשימה.

מכונת ייבוש

10 טיפים לשימוש נכון ובטוח במכונת ייבוש – מה שכל משתמש חייב לדעת

דמיינו את הזמזום העדין של מכונת הייבוש שלכם עובדת בשיטתיות, סימפוניה מודרנית של נוחות ויעילות. בקצב השוקק של חיי היומיום, במיוחד בגבולות הנעימים של הבתים בישראל, ההסתמכות על פלאי בית כאלה הולכת וגוברת. עם זאת, בתוך הסתמכות זו מסתתרת רשת של תפיסות מוטעות ונוף של סיכונים הנובעים משימוש לא נכון במכונות ייבוש. שילוב זה של הכרח וזהירות ממסגר את גישתנו כיום.

קרא עוד »