ניקוי שטיחים – מה הקשר לאורך הסיבים?

אחד הפרמטרים המרכזיים המבדילים בין סוגים שונים של שטיחים הוא הפרמטר של אורך הסיבים. לצד שטיחים בעלי סיבים ארוכים, המעניקים תחושת רכות רבה יותר בדריכה על השטיח, ישנם גם שטיחים עם סיבים קצרים ואפילו שטיחים עם סיבים באריגה שטוחה. מדוע חשוב להבין את זה סביב הנושא של ניקוי שטיחים? ובכן, לאורך הסיבים יכולה להיות השפעה על היקף המאמץ הנדרש לניקוי השטיח ובהתאם לכך גם על המחיר המבוקש עבור השירות.

אורך הסיבים בשטיח

איך אתם מודדים את מידת האטרקטיביות של שטיח? הוא אמור להיות אסתטי ומעוצב, הוא אמור להיות ארוג בצורה איכותית וחזקה והוא כמובן צריך להיות רך ונעים למגע. בדיוק כמו שלחוזק האריגה שלו ולעומק העיצוב שלו ישנה השפעה ישירה על העלות שלו, גם למרכיבי המפתח שקובעים את מידת הרכות שלו ישנה השפעה ישירה על המחיר שלו – שטיח בעל סיבים ארוכים יעלה יקר יותר, לעיתים פי 2 מאותו השטיח בדיוק רק בגרסת הסיבים הקצרים או בגרסת האריגה השטוחה. ככל שהסיבים ארוכים יותר, כך השטיח רך יותר, נעים יותר למגע ועמיד יותר לאורך זמן. באותה נשימה חשוב להזכיר שככל שהסיבים ארוכים יותר, כך גם מחיר השטיח גבוה יותר וכך גם עלות הניקוי המקצועי שלו גבוהה יותר.

תהליכי ניקוי שטיחים ביחס לאורך הסיבים

התהליך של ניקוי שטיח, עליו תוכלו לקרוא בקישור bar-nikuy.co.il, הוא תהליך שיכול להיראות שונה ממקרה למקרה, בהתאם לגודל השטיח, צבע השטיח, גילו, השלמות המבנית שלו, סוגי האריג ממנו הוא עשוי וכן… גם בהתאם לאורך הסיבים שלו. ניקוי שטיח בעל סיבים ארוכים יכול להיות מורכב הרבה יותר מאשר ניקוי שטיח באריגה שטוחה. לעומת זאת, שטיח ישן בעל סיבים קצרים יכול לספק את אתגר הניקוי הגדול ביותר, פשוט מכיוון שהסיבים הקצרים יוצרים את המרחב הנדרש ללכלוך בכדי ליצור משקעים דביקים ועקשניים, ובמקביל הם מספיק קצרים בכדי "להתמזג" עם שכבות הלכלוך האלה פשוט באמצעות כובד הדריכה על השטיח.

מן הסתם, אלו הם פרמטרים שלא אתם אמורים לחשוב עליהם, ויחד עם זאת, כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר, עליכם לקחת בחשבון שישנם פרמטרים שונים שמשפיעים על המאמץ הנדרש לניקוי השטיח, וכעת אתם יודעים שאחד הפרמטרים האלה הוא אורך הסיבים. איך ישפיע אורך הסיבים על ניקוי השטיח שלכם? את זה אי אפשר לדעת מראש אלא לאחר בדיקה של איש מקצוע.

עיצוב הבית בעידן החדש: טרנדים במדרגות מרחפות שלא תרצה לפספס

צעד אל העתיד של עיצוב הבית, שבו חוקי הכבידה נראים כמתכופפים לגחמה של כושר ההמצאה האדריכלי. דמיינו גרם מדרגות המשמש לא רק כאמצעי למעבר בין קומות, אלא גם כפיסת אמירה שמרוממת את האסתטיקה של חלל המגורים שלכם. גרם המדרגות הצף, פלא של עיצוב מודרני, מגלם את השילוב הזה של פונקציונליות ואמנות. עם עיצובים מלוטשים וחומרים חדשניים, גרמי מדרגות אלה לא נועדו רק להגיע לגבהים חדשים; הם עוסקים בהבאת אלמנט חזוני ללב הבתים.

קרא עוד »