ניקוי שטיחים – מה הקשר לאורך הסיבים?

אחד הפרמטרים המרכזיים המבדילים בין סוגים שונים של שטיחים הוא הפרמטר של אורך הסיבים. לצד שטיחים בעלי סיבים ארוכים, המעניקים תחושת רכות רבה יותר בדריכה על השטיח, ישנם גם שטיחים עם סיבים קצרים ואפילו שטיחים עם סיבים באריגה שטוחה. מדוע חשוב להבין את זה סביב הנושא של ניקוי שטיחים? ובכן, לאורך הסיבים יכולה להיות השפעה על היקף המאמץ הנדרש לניקוי השטיח ובהתאם לכך גם על המחיר המבוקש עבור השירות.

אורך הסיבים בשטיח

איך אתם מודדים את מידת האטרקטיביות של שטיח? הוא אמור להיות אסתטי ומעוצב, הוא אמור להיות ארוג בצורה איכותית וחזקה והוא כמובן צריך להיות רך ונעים למגע. בדיוק כמו שלחוזק האריגה שלו ולעומק העיצוב שלו ישנה השפעה ישירה על העלות שלו, גם למרכיבי המפתח שקובעים את מידת הרכות שלו ישנה השפעה ישירה על המחיר שלו – שטיח בעל סיבים ארוכים יעלה יקר יותר, לעיתים פי 2 מאותו השטיח בדיוק רק בגרסת הסיבים הקצרים או בגרסת האריגה השטוחה. ככל שהסיבים ארוכים יותר, כך השטיח רך יותר, נעים יותר למגע ועמיד יותר לאורך זמן. באותה נשימה חשוב להזכיר שככל שהסיבים ארוכים יותר, כך גם מחיר השטיח גבוה יותר וכך גם עלות הניקוי המקצועי שלו גבוהה יותר.

תהליכי ניקוי שטיחים ביחס לאורך הסיבים

התהליך של ניקוי שטיח, עליו תוכלו לקרוא בקישור bar-nikuy.co.il, הוא תהליך שיכול להיראות שונה ממקרה למקרה, בהתאם לגודל השטיח, צבע השטיח, גילו, השלמות המבנית שלו, סוגי האריג ממנו הוא עשוי וכן… גם בהתאם לאורך הסיבים שלו. ניקוי שטיח בעל סיבים ארוכים יכול להיות מורכב הרבה יותר מאשר ניקוי שטיח באריגה שטוחה. לעומת זאת, שטיח ישן בעל סיבים קצרים יכול לספק את אתגר הניקוי הגדול ביותר, פשוט מכיוון שהסיבים הקצרים יוצרים את המרחב הנדרש ללכלוך בכדי ליצור משקעים דביקים ועקשניים, ובמקביל הם מספיק קצרים בכדי "להתמזג" עם שכבות הלכלוך האלה פשוט באמצעות כובד הדריכה על השטיח.

מן הסתם, אלו הם פרמטרים שלא אתם אמורים לחשוב עליהם, ויחד עם זאת, כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר, עליכם לקחת בחשבון שישנם פרמטרים שונים שמשפיעים על המאמץ הנדרש לניקוי השטיח, וכעת אתם יודעים שאחד הפרמטרים האלה הוא אורך הסיבים. איך ישפיע אורך הסיבים על ניקוי השטיח שלכם? את זה אי אפשר לדעת מראש אלא לאחר בדיקה של איש מקצוע.

ריהוט משרדי

ריהוט משרדי 2024 – אלה יהיו הטרנדים הכי חמים!

עולם הריהוט המשרדי משתכלל כדי לענות על הצרכים וההעדפות המשתנים של מקומות עבודה מודרניים. מכסאות משרדיים ארגונומיים ועד פינות המתנה מזמינות ושולחנות משרדיים פונקציונליים, עסקים מחפשים פתרונות ריהוט המשלבים סגנון, פונקציונליות ונוחות. כאן נסקור את הטרנדים הצפויים לשלוט בריהוט משרדי בשנת 2024 ונדגיש את המחויבות לאיכות שמציעה חברת Design2go המנוסה.

קרא עוד »

אילו חומרים מתאימים לאיטום קירות?

בעולם הבנייה ושיפוץ הבית, הבטחת השלמות המבנית ואורך החיים של הקירות היא בעלת חשיבות גבוהה. אחד מהאלמנטים החשובים ביותר בתחזוקת הקירות הוא איטום, אשר לא רק מגן על הקירות אלא גם משפר את האיכות שלהם ברמה משמעותית. עם אילו חומרים כדאי להשתמש באיטום הקירות, מאיפה מתחילים ולמה מומלץ שלא לבצע איטום בעצמכם? כל התשובות כאן. 

קרא עוד »