עיצוב גגונים למרפסת

 

גגונים למרפסת, בניגוד לפרגולות למשל, הם פתרונות הצללה נקודתיים שמעוגנים לקיר המבנה, ללא עמודי תמך המקובעים לרצפה. גגונים אלה מתאימים במיוחד למרפסות קטנות או כאשר מעוניינים לחסום את קרינת השמש מלהיכנס פנימה אל הבית דרך דלת המרפסת בשעות מסוימות של היום.

 

מהם גגונים למרפסת?

ההבדל הגדול ביותר בין גגונים למרפסת ובין פתרונות הצללה אחרים כדוגמת פרגולות, סוככים ואפילו שמשיות הוא, שהקיבוע של גגונים מבוצע אל הקיר בלבד, ללא תמיכה מהרצפה באמצעות עמודי תמך. ואם כך, אז מדוע בכלל להתקין גגון ולא פרגולה? ובכן, ישנן מרפסות רבות שהגודל שלהן לא מצדיק התקנה של פרגולה, וניתן להצל אותן באמצעות גגון קטן. במקרים אלה, התקנה של פרגולה עם עמודי תמך תתפוס שטח גדול מהמרפסת הקטנה גם כך. גגון, מאחר והוא אינו נתמך על ידי הרצפה, מוגבל באורך אליו הוא יכול להימתח קדימה מהקיר. ככל שהגגון יותר ארוך, כך העומס על עוגני הקיר הוא גדול יותר, ולכל גגון יש את האורך המרבי שניתן למתוח אותו החוצה מהקיר.

 

מתי תעדיפו גגון על פני פרגולה?

גגונים למרפסת, מאחר ואינם דורשים עמודי תמך וקונסטרוקציה שלמה, הם גם זולים יותר לקניה ולהתקנה, מה שעלול לגרום לכם לחשוב שתוכלו לנצל את הגגון להצלת הגינה שלכם, וזה לא המקרה. גגון כאמור, יכול להימתח עד אורך מוגבל ומסוים, וכל ניסיון למתוח אותו מעבר לכך הופך אותו לסיכון בטיחותי, ולרוב כלל לא יוכל להחזיק מעמד. בהתאם לכך, אם המרפסת שלכם קטנה ואתם לא מבלים בה לאורך שעות שלמות ביום, גגונים למרפסת הם הפתרון העדיף לכם. במידה ואתם מעוניינים להצל גינה שלמה, ולהבטיח שהגינה תוצל בכל שעות היום, לא משנה מאיזו זווית קורנת השמש, אתם כבר צריכים לשקול את האפשרות של פרגולה עם עמודי תמך, אותה ניתן יהיה למתוח על שטח כל הגינה.

 

סוגים של גגונים למרפסת

בשוק היום תוכלו למצוא מגוון רחב של גגונים למרפסת, חלקם נראים ממש כמו פרגולה עם שלד עץ וסוכך רעפים אדומים, וחלקם מבוססים על שלד אלומיניום עם סוכך מתכת או סוכך פולימרי. בחירת סוג הגגון היא בעיקרה עניין של עיצוב ומחיר, וכשיש לכם את כל האפשרויות הקיימות, תוכלו למצוא בהחלט סדרה של דגמי גגונים למרפסת שיתאימו הן למסגרת התקציב העומדת לרשותכם והן להעדפות העיצוביות שלכם.

 

גגונים למרפסת מספקים פתרון הצללה נקודתי למרפסות קטנות, ואינן מיועדות לכסות שטחים של גינות שלמות. הגגונים מותקנים לקיר המבנה ללא תמיכה של עמודי תמך לרצפה, ולכן מוגבלים בשטחם ובאורך שאליו הם יכולים להימתח החוצה מהקיר התומך. יחד עם זאת, תוכלו בהחלט להתקין גגון שנראה ממש כמו פרגולה עם שלד עץ ורעפים אדומים, או לבחור גגון פשוט וקל יותר מאלומיניום וסוכך פולימרי או מתכת מחוררת.

קרמיקה

קרמיקה דמוי פרקט: הבחירה המושלמת לרצפה עמידה ויוקרתית

קרמיקה דמהטרנד משלב את המראה החם והטבעי של פרקט עץ עם העמידות והתחזוקה הקלה של קרמיקה. אם אתם שוקלים לשדרג את רצפת הבית או העסק שלכם, קרמיקה דמוי פרקט היא בהחלט אפשרות שכדאי לקחת בחשבון.וי פרקט: הבחירה המושלמת לרצפה עמידה ויוקרתית

קרא עוד »
פרקט

פרקט למינציה: הפתרון המושלם לעיצוב פנים מודרני

בין אם אתם מעצבים את הבית שלכם מחדש או מתכננים חלל מסחרי יוקרתי, אחת ההחלטות החשובות ביותר שתצטרכו לקבל היא בחירת הריצוף. כיוון שעיצוב פנים מודרני מתמזג יחד עם הפונקציונליות של החלל, פרקט למינציה הפך לאחד הפתרונות המועדפים והפופולריים ביותר.

קרא עוד »

עיצוב הבית בעידן החדש: טרנדים במדרגות מרחפות שלא תרצה לפספס

צעד אל העתיד של עיצוב הבית, שבו חוקי הכבידה נראים כמתכופפים לגחמה של כושר ההמצאה האדריכלי. דמיינו גרם מדרגות המשמש לא רק כאמצעי למעבר בין קומות, אלא גם כפיסת אמירה שמרוממת את האסתטיקה של חלל המגורים שלכם. גרם המדרגות הצף, פלא של עיצוב מודרני, מגלם את השילוב הזה של פונקציונליות ואמנות. עם עיצובים מלוטשים וחומרים חדשניים, גרמי מדרגות אלה לא נועדו רק להגיע לגבהים חדשים; הם עוסקים בהבאת אלמנט חזוני ללב הבתים.

קרא עוד »